• Vinařské cyklostezky

cyklo vino
Na krásných nenáročných trasách zažijete snad všechno, o čem se cyklovýletníkovi může zdát. Báječné rovinky mezi kopečky porostlými vinnou révou, rozlehlou vodní nádrž Nové Mlýny s koupáním, zámky a zříceniny, zastávky na ochutnávky toho nejlepšího moravského vína a úžasné výhledy do kraje z Pálavských vrchů.
Celá síť vinařských stezek je poseta desítkami originálních odpočívadel a stovkami informačních panelů, které návštěvníkům přibližují historii vinařství na jižní Moravě. Každá ze stezek má vlastní barvu loga. Napříč celou Moravou ze Znojma až do Uherského Hradiště pak vede páteřní Moravská vinná stezka. Tato vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek. Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky kraje.