turist
Jedinečná krajinná kompozice a bohatství druhů přímo předurčily Pálavu k tomu, aby se stala vyhledávaným turistickým cílem. Návštěvníkům může nabídnout pestrou škálu značených turistických tras Klubu českých turistů a několik naučných stezek. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Děvín se zříceninou hradu Děvičky, Stolová hora a Růžový vrch se zříceninou Sirotčího hradu a dále Svatý kopeček s křížovou cestou a kostelem sv. Šebestiána, který neodmyslitelně patří k panoramatu Mikulova nad nímž se tyčí. Podle posledního celoročního sledování návštěvnosti projde centrální částí Pálavy více než 80 000 turistů za rok.